Dział Techniczno-Handlowy

          Maciej Chlewicki
tel.: +48 34 369 79 72
e-mail: maciej.chlewicki@uszczelnienia.net

 


Płyty elastomerowe MVQ, FPM, NBR, CR


Płyty silikonowe

Firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE oferuje lite i porowate płyty silikonowe. Są one idealnym rozwiązaniem w zastosowaniach przemysłowych, gdzie wymagana jest odporność temperaturowa, chemiczna i obojętność fizjologiczna. Kauczuk silikonowy jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym.

Płyty dostępne z magazynu:                       


test_plyty1


Na zamówienie:

Charakterystyka:

Zależnie od przeznaczenia, płyty są produkowane w wersjach technicznych i spożywczych oraz o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.

Na zamówienie klienta wykonujemy gotowe wyroby z silikonu: kołnierzowe uszczelnienia płaskie, kompensatory, uszczelnienia pneumatyczne (dętki) itd.


test_plyty_6  test_plyty_4  test_plyty_5


Tkaniny silikonowane

Wykonane na bazie tkaniny splecionej z wysokowytrzymałych włókien szklanych. Ich podstawowe zalety to:

Zastosowanie:


Płyty z kauczuku fluorowego (FPM)

Czarne, szczególnie odporne na promienie ultrafioletowe, agresywne związki chemiczne, kwasy nieorganiczne (solny, siarkowy, azotowy ), ozon, oleje, smary i paliwa. Temperatura pracy od -25°C do 200°C. Zależnie od grubości, są dostępne w rolkach lub płytach. Wymiary takie jak w przypadku płyt silikonowych.


Płyty z kauczuku nitrylowego (NBR)

Czarne, o dobrych własnościach mechanicznych , olejo- i benzynoodporne, temperatura pracy od -30°C do 100°C, charakteryzują się wysoką elastycznością, wytrzymałością na zerwanie i małym odkształceniem trwałym przy ściskaniu. Zależnie od grubości są dostępne w rolkach lub płytach. Wymiary takie jak w przypadku płyt silikonowych.


Płyty z kauczuku chloroprenowego (CR)

Czarne, o dobrych własnościach mechanicznych, odporne na starzenie, ozon, parę wodną, alkohole, glikole, zasady, wodę, roztwory soli, rozcieńczone kwasy i zasady, oleje i smary silikonowe. Temperatura pracy od -45°C do 100°C. Zależnie od grubości są dostępne w rolkach lub płytach. Wymiary takie jak w przypadku płyt silikonowych.


Płyty z EPDM

Czarne, odporne na starzenie, gorącą wodę, parę wodną, płyny hamulcowe, trudnopalne ciecze hydrauliczne, glikol, aceton, kwasy organiczne, zasady. Temperatura pracy od -25°C do 130°C. Zależnie do grubości, są dostępne w rolkach lub płytach. Wymiary takie jak w przypadku płyt silikonowych.


Masz pytanie? Wypełnij formularz lub pisz na adres info@uszczelnienia.net