Podczas XV edycji konkursu „Jurajski Produkt Roku 2015”, przeprowadzonego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie zostaliśmy wyróżnieni nagrodą za najlepszą usługę - Kompleksową usługę remontową siłowników hydraulicznych wspomaganą nowoczesnym systemem produkcji uszczelnień Seal CAM®.

Statuetkę w imieniu firmy odebrali dwaj Szefowie-Współwłaściciele – Wojciech Okularczyk i Marek Stępień.

odebranie nagordy


Spółka TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE powstała  w 1992r.

dawne logo

dawne logo firmy

nowe_logo_test

obecne logo firmy

SPECJALIZACJA: uszczelnienia techniczne do hydrauliki siłowej, pneumatyki, obrotowych części maszyn oraz zastosowań nietypowych wszystkich dziedzin przemysłu. Gumowe wyroby formowe. Tworzywa konstrukcyjne. Remonty i regeneracja siłowników hydraulicznych.

Działamy w zakresie utrzymania ruchu, obsługi technicznej, napraw i remontów: MRO, jak również dostaw na pierwszy montaż: OEM.

Cechuje nas zaangażowanie i kompetencja.

W jednym miejscu – siedzibie naszej firmy – zależnie od potrzeb, uzyskujecie Państwo doradztwo techniczne, projekt węzła roboczego lub detalu, wymagane uszczelnienia, elementy gumowe lub tworzywowe oraz usługę remontową wraz z montażem części składowych siłownika.

Należymy do Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie od 2002 roku.

Firma współtworzy także Polską Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych CETOP

Firma Rodzinna

Właściciele naszego przedsiębiorstwa są  członkami i sympatykami Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.
Jest ważne, żebyśmy jako przedsiębiorcy, współpracowali na różnych płaszczyznach, wymieniali się doświadczeniami, korzystali z przywilejów członkowskich organizacji regionalnych i ponadregionalnych, wszystko w dobrym celu wzmacniania naszych przedsiębiorstw i w szerszej perspektywie - gospodarki kraju.

Firmy Rodzinne przede wszystkim uczą dumy z prowadzenia firmy i z zawodu przedsiębiorcy, pokazują, że  mała, średnia i duża firma, bez wyjątku, są piękne i  potrzebne w mikro i makroskali. Wśród ludzi podobnych, choć prowadzących  różne działalności - budowlane, wydawnicze, maszynowe, spożywcze, itp., poprzez wymianę poglądów i doświadczeń, łatwiej radzić sobie z trudnościami bieżącego prowadzenia przedsiębiorstwa, warto słuchać, warto mówić i uczyć się, jak duże znaczenie ma nasza odpowiedzialna, uczciwa codzienna praca oraz jak przeciwdziałać piętrzącym nieraz się przeszkodom.

Skorzystam więc z  www  - jako formy przekazu, zachęcając inne firmy rodzinne do wstąpienia do stowarzyszenia.

Dlaczego warto zostać członkiem IFR?

Ponieważ  firma rodzinna to wartość, którą można się szczycić. Firma rodzinna, to szczególny rodzaj przedsiębiorstwa - rzetelnego, opartego na szacunku do klienta, pracowników i reguł biznesu.
Inicjatywa Firm Rodzinnych nie jest organizacją, która coś za kogoś załatwi. IFR stwarza jedynie warunki, by każdy mógł coś zrobić dla siebie i innych. Firmy rodzinne w Polsce to firmy mikro, małe, średnie, duże i bardzo duże, jak Fakro, Roleski, Konspol, VOX,  Blikle, YES, czy Solaris Bus&Coach.

Są wśród nich firmy założone niedawno i firmy wielopokoleniowe. Wszystkie jednak, bez względu na wiek i wielkość, stają codziennie wobec wyzwań, o których warto usłyszeć i porozmawiać szukając rozwiązań i inspiracji.

Więcej informacji na http://firmyrodzinne.pl
Firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE bierze udział w programie "Rzetelna Firma" promującym rzetelność płatniczą.
Zapraszamy  do zapoznania się z Certyfikatem Rzetelności dostępnym on-line, który potwierdza rzetelność i transparentność przedsiębiorstwa.
Certyfikat jest wystawiony przez Krajowy Rejestr Długów.

 


Z satysfakcją informujemy, że firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE została ponownie wyróżniona przez D&B Poland  Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2013r.
Ocena wiarygodności i stabilności firmy, wystawiona przez analityków D&B Poland, opiera się na:

  • analizie moralności płatniczej według programu DunTrade
  • analizie wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych
  • największej w Polsce bazie relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych.


Dziękujemy
Współwłaściciele


Nasze przedsiębiorstwo zostało nagrodzone certyfikatem Dynamicza Firma 2012 roku.

Certyfikat Dynamiczna Firma to wyróżnienie przyznawane przez Bisnode Polska najlepiej rozwijającym się na polskim rynku przedsiębiorstwom.

Nagrodzone firmy w ubiegłych latach rozwijały się najbardziej dynamicznie, a poprzez solidną i ciężką pracę osiągnęły wzrost pozycji swojej firmy na rynku.


Z satysfakcją pragniemy poinformować, że 24 maja w Pradze, firma Test Systemy Uszczelniające została przyjęta do organizacji EUSGA.

EUSGA, to stowarzyszenie zrzeszające najważniejszych producentów i dystrybutorów uszczelnień technicznych z ponad 20 krajów.

Łączny obrót EUSGA wynosi ponad 980 milionów euro, zatrudnienia 2000 pracowników i obsługuje 90 000 klientów.

Stany magazynowe wszystkich firm zrzeszonych to ok. 50 milionów euro. Wierzymy, że nasz udział w strukturze tej organizacji, pozwoli na dopełnienie naszej oferty produktowej.


Z przyjemnością informujemy, że przedsiębiorstwo TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE znalazło się w gronie

GAZEL BIZNESU 2012

najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw.


Z dumą i ogromną satysfakcją informujemy, że firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE została wyróżniona przez D&B Poland  Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2011r.
Ocena wiarygodności i stabilności firmy, wystawiona przez analityków D&B Poland, opiera się na:

  • analizie moralności płatniczej według programu DunTrade
  • analizie wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych
  • największej w Polsce bazie relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych.


Dziękujemy
Współwłaściciele


certyfikat_rozwazana_firma


Z przyjemnością informujemy, że rok 2012 jest jubileuszowym w historii naszego przedsiębiorstwa

TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE,

które obchodzi 20-lecie działalności na rynku uszczelnień technicznych.

Początek działalności to 26 lutego 1992r., wspaniały czas entuzjazmu, budowania przyjaźni i dobrych relacji, pojmowania zasad gospodarki rynkowej, wolnej konkurencji, wielka praca i nauka, satysfakcja oraz stały rozwój  firmy.
 
Tak było, ale też wciąż tak jest. Mimo upływu czasu, czujemy taką samą siłę i entuzjazm do działania, ale jesteśmy lepsi i bogatsi o 20 letnie doświadczenie - bezcenne. Podejmujemy się odpowiedzialnych wyzwań i rozwiązań.
 
Czujemy się mocno związani z przemysłem, z rynkiem uszczelnień technicznych, hydrauliką siłową, z osobami odpowiedzialnymi w zakładach, za zapewnienie szczelności układu, za sprawne funkcjonowanie maszyn i urządzeń.
 
Przed nami kolejne plany i wyzwania. Już się do nich przygotowujemy.
 
Teraz serdecznie dziękujemy wszystkim klientom, dostawcom, partnerom i pracownikom, z którymi mieliśmy okazję współpracować, a którzy przyczynili się do rozwoju naszej firmy.  
Z wieloma klientami, pracujemy od początku – od 20 lat. Im szczególnie dziękujemy.
 
Liczymy, że nasza oferta będzie wciąż ważna i wartościowa, przyczyniając się do wzajemnego rozwoju i sukcesu w przyszłości. 
 
Joanna Okularczyk
współwłaściciel

Szanowni Państwo,
Witamy w naszej akcji „zawsze bezpieczni” – 2011
 
Nadszedł wyczekiwany czas częstych wypraw pieszych, rowerowych, a także samochodowych.
Jako użytkownicy dróg we wszystkich wymienionych rolach, pomyśleliśmy o tym, jakim utrapieniem często jesteśmy wzajemnie dla siebie. Jak często jako kierowcy denerwujemy się, w ostatniej chwili dostrzegając nieoświetlony rower albo pieszego. I to niekoniecznie po zmroku. Dziwimy się tak beztroskiemu podejściu do bezpieczeństwa. Bo przecież jest to niejednokrotnie sprawa życia lub przynajmniej jego jakości.
 
Specjaliści obliczyli, że poruszając się drogą po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości 20 – 30 metrów. Samochód jadący z prędkością 90 km/h (prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym) pokonuje 25 metrów w ciągu 1 sekundy. Kierujący zatem nie ma żadnych szans na jakąkolwiek reakcję. Jeśli pieszy wyposażony jest w element odblaskowy - kierowca zauważy go już z odległości 130 -150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. 

Pomyślmy zatem o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, sprawmy, żeby byli widoczni na drodze.
 
Przedsiębiorstwo TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE robi pierwszy krok - chcielibyśmy wyposażyć naszych przyjaciół, w elementy odblaskowe dla dorosłych i dzieci.
Pamiętajmy jeszcze, że prawidłowo noszone odblaski powinny być zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych!
 
Przygotowaliśmy ponad 2000 elementów odblaskowych, którymi się podzielimy, mając nadzieję, że wspólnie będziemy ambasadorami bezpieczeństwa poprzez poprawę widoczności na drodze.

 

Więcej o akcji: 2011 akcja badz bezpieczny na drodze.pdf


PRZEDSIĘBIORSTWO TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE LAUREATEM NAGRODY EURO-PARTNER
 
Najlepszy prezydent, miasto, wójt i gmina oraz najlepsza firma - w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice po raz pierwszy dla województwa śląskiego, wręczono nagrody "Euro-gmina Euro-partner".
 
Impreza została zorganizowana pod Patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka, Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, Marszałka Województwa Adama Matusiewicza, Radia Katowice oraz TVP Katowice.
 
Kapituła Plebiscytu, w której wzięli udział Starostowie województwa śląskiego oraz eksperci z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, a także ekonomiści i pracownicy naukowi województwa śląskiego, oceniała sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych oraz rozwój miast, gmin i przedsiębiorstw.
 
Firma Test Systemy Uszczelniające otrzymała nagrodę, jako jedno z najlepszych przedsiębiorstw w kraju, spełniające standardy Unii Europejskiej.
Nagrodę przyznano na podstawie oceny Kapituły Nagrody Gospodarczej, w oparciu o dotychczasowe osiągnięcia firmy.
Jest to zdecydowanie powód do dumy, potwierdzenie słuszności naszego działania i zachęta do zwiększonego wysiłku.
 Dziękujemy
Joanna Okularczyk
współwłaściciel

Źródło: PAP/fot. Adam Warżawa

Firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE wsparła realizację projektu "Restytucja foki szarej na południowym Bałtyku", który realizowany jest przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.Firma TEST SYSTEMY USZCZELNIAJĄCE w terminie od 1 czerwca 2007r. do 31 marca 2008r. realizowała projekt pt. "Badania nad mieszankami gumy wypełnionej krótkociętymi włóknami".
 
  UNIA EUROPEJSKA

Projekt realizowano w ramach sektorowego programu operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw i został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy!