STOP AWARIOM!

ZASTOSUJ NASZ SYSTEM WCZESNEGO OSZCZEGANIA TDS

diagnostic test system

DIAGNOSTYKA TDS

TDS – Test Diagnostic System to bezprzewodowy system diagnostyczny. Umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu maszyn oraz ostrzega przed awarią i uszkodzeniem głównych podzespołów odpowiedzialnych za prawidłową ich pracę.

ZOBACZ TEŻ

Uszczelnienia i detale cięte lub frezowane

KOMPENSATORY

PIERŚCIENIE USZCZELNIAJĄCE WAŁKI OBROTOWE PUWO®

REGENERACJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

TDS – Test Diagnostic System to bezprzewodowy system diagnostyczny. Umożliwia on monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu maszyn oraz ostrzega przed awarią i uszkodzeniem głównych podzespołów odpowiedzialnych za prawidłową ich pracę.

TDS jest wyposażony w bezprzewodowe czujniki,  o unikalnych ID, lokalizujące miejsce obecnej, bądź zbliżającej się awarii. Czujniki posiadają wymienną baterię, są proste w montażu (gwint M16 lub magnes), mają niewielkie wymiary tj.: 45x48mm i masę 150 g. Posiada atest ochrony przed wilgocią i pyłem (IP65). Ze względu na trudne i niebezpieczne warunki pracy niektóre z oferowanych czujników posiadają ATEX (są iskrobezpieczne).

Odbiorniki-nadajniki radiowe wchodzące w skład TDS pełnią funkcję pośrednią pomiędzy czujnikami a stacją lokalną. Mają interfejs radiowy 868 MHz, zasilanie 12V DC. Są wyposażone w funkcje diagnostyki i konfiguracji sieci czujników. Każdy z nich ma atest ochrony przed wilgocią i pyłem (IP65).

Lokalne stacje diagnostyczne umożliwiają rejestrację wyników w bazie danych, definiowanie progów ostrzegawczych i alarmowych.  Posiadają funkcję przeglądania wykresów oraz udostępniania danych pomiarowych. Mają atest ochrony przed wilgocią i pyłem (IP65).

Lokalne stacje diagnostyczne ale także komputery stacjonarne/serwery wyposażymy w oprogramowanie SCADA, które automatycznie reaguje na sygnały z urządzeń, umożliwia:

 • automatyczne tworzenie raportów
 • archiwizację zarejestrowanych danych
 • wprowadzanie wartości poziomów do sygnalizacji ostrzegawczej i alarmowej
 • funkcję rysowania linii trendu na wykresach historycznych
 • nie tylko zmienia język maszyn na język ludzi, ale również automatycznie reaguje na sygnały z urządzeń.

TDS diagnozuje, m.in.: silniki, przekładnie, mieszalniki, wentylatory przemysłowe, pompy, suwnice, przenośniki taśmowe, kompresory.

Możliwości pomiarowe czujników bezprzewodowych w zależności od potrzeb klienta. Możliwe jest łączenie parametrów do pomiaru bezprzewodowego

Rodzaje odbiorników i nadajników radiowych w zależności od miejsca użytkowania i rodzaju połączenia

Rodzaje lokalnych stacji diagnostycznych w zależności od funkcji jakie mają spełniać zgodnie z założeniem klienta

 

Cechy:

 • Stacjonarno-mobilny sposób wykorzystania czujników.
 • Możliwość monitorowania czasu pracy urządzeń.
 • System monitorowania stanu maszyn on-line.

Korzyści:

 • Bieżąca informacja ostanie newralgicznych punktów maszyn.
 • Zapobieganie awariom.
 • Zmniejszenie kosztów i czasów przeglądów.
 • Zmniejszenie kosztów magazynowania części zamiennych.
 • Efektywna praca służb UR.

MULTIMEDIA
MATERIAŁY DO POBRANIA

pobierz katalog

TEST Systemy Uszczelniające - Proaktywna strategia UR - Bezprzewodowy system diagnostyki maszyn

Jak wszyscy dobrze wiemy diagnostyka maszyn staje się już od dłuższego czasu jednym z głównych elementów utrzymania ruchu i ciągłości pracy maszyn w zakładach produkcyjnych, a także nierozłącznie wpisuje się w ideę przemysłu 4.0

Bezprzewodowe systemy diagnostyczne są nowoczesną i bardzo praktyczną metodą diagnostyki maszyn w czasie rzeczywistym. Pozwalają nam uzyskać wiedzę o potencjalnych uszkodzeniach i umożliwić szybką reakcję.

ZAUFALI NAM

KONTAKT

DZIAŁ TECHNICZNO-HANDLOWY

Diagnostyka maszyn
Analiza laboratoryjna olejów i smarów
Diagnostyka ultradźwiękowa

Zapytanie – Diagnostyka TDS